Wprowadzamy do sprzedaży nowe produkty!
Unikatowe misy rustykalne, które mogą być wypełnione woskiem lub przeznaczone na owoce, słodycze. To prawdziwe arcydzieło zamknięte w drewnie oliwnym, które ozdobi Twoje wnętrze.

Gotowy prezent na specjalną okazję - Dzień Babci. Nowy zapach różany z woskowymi różami.

Oferta ślubna

Rewelacyjny upominek dla gości weselnych.

Świeczki zapachowe w szklanym słoiku, pozwolą Twoim gościom przypomnieć sobie o wspólnie spędzonych chwilach.

Personalizowana świeca dla gości weselnych, Dodasz dowolny napis na Twojej etykiecie, Do wyboru różne rodzaje zapachu, Świece są oklejone wybraną przez Ciebie etykietą,

Dysponujemy szeroką możliwością doboru kolorystyki, do stylu Twojej uroczystości.

Wosk sojowy to produkt używany do produkcji świec. Naturalne świece zapachowe nie zawierają szkodliwych substancji i są w pełni bezpieczne dla każdego. Poniżej przeczytasz dlaczego warto wybrać wosk sojowy oraz jakie są jego zalety.

Dlaczego wosk sojowy?

Wosk sojowy jest produktem wytwarzanym z ziaren soi. Jest pozbawiony substancji toksycznych i szkodliwych dla środowiska naturalnego takich jak parafiny i stearyny, które znajdują się prawie w każdej świecy dostępnej na rynku. Dzięki temu możesz palić go w pomieszczeniach, w których znajdują się dzieci, a także kobiety w ciąży. Nie zawiera również substancji alergizujących, dlatego jest idealną alternatywą dla osób ze skłonnościami alergicznymi, jak i również dla domu, w którym mieszkają zwierzęta.

Zalety wosku sojowego

Wosk sojowy jest praktycznie bezzapachowy, dzięki czemu nie wpływa na kompozycję zapachową stworzoną dla danej świecy. Zapachowa świeca sojowa w pełni oddaje aromat kompozycji zapachowej czy olejków eterycznych. Przy tradycyjnych świecach jest on zaburzony nieprzyjemnym zapachem parafiny, którego z pewnością nie lubisz.

Kolejną zaletą wosku sojowego jest bardzo długi czas spalania. O prawie połowę przewyższa on pozostałe rodzaje świec. Dodatkowo podczas wypalania nie wytwarza się duża ilość dwutlenku węgla. Wosk sojowy ma stosunkowo niską temperaturę topnienia. Dzięki temu możesz bez obaw używać świec powstałych na jego bazie, nie ryzykując przy tym poparzeniem.

Wosk sojowy łatwo usuniesz w przypadku zabrudzenia jakiejkolwiek powierzchni, więc nie musisz martwić się m.in. o swoje meble.

Rodzaje wosków sojowych

Wyróżnia się dwa rodzaje wosku sojowego. Miękki wosk sojowy jest używany do produkcji świec, które wlewa się do pojemników. W taki sposób powstają świece zapachowe w drewnie lub świeczki zapachowe w szkle, które idealnie nadają się jako upominki dla gości lub akcesoria np. w salonach SPA. Z twardego wosku sojowego wykonuje się świece wolnostojące, ponieważ umożliwia on wymodelowanie różnych kształtów. Świece filarowe wykonane w taki sposób możesz zobaczyć np. w kościele, ale także użyć w stroikach czy wieńcach.

Wosk sojowy – zastosowanie

Sojowe woski zapachowe są obecne w wielu branżach. Korzystają z nich właściciele gabinetów urody lub kompleksów SPA. Dzięki nim tworzą odpowiedni nastrój podczas zabiegów lub masaży. Świece z wosku sojowego mogą dopełnić także wnętrze hotelu czy restauracji. Z pewnością goście docenią ekologiczne dodatki, które zadbają o to, by spędzony u nich czas był przyjemny. Świece z naturalnego wosku sojowego to świetny pomysł, żeby wzbogacić wnętrze mieszkania. Zapewnią odpowiedni klimat podczas wieczornych seansów filmowych lub długich i relaksujących kąpieli.